До Дня Українського козацтва

В Музеї історії міста з 06 по 17 жовтня пройшли спеціальні заходи, присвячені Дню захисника України, Дню Українського козацтва та Святу Покрови Пресвятої Богородиці.

6 жовтня було  відкрито унікальну фотодокументальну виставку “Добровольчий батальйон ОУН: три роки війни” із Києва.

На відкритті виставки виступили її ініціатори і організатори: заступник командира батальйону Тарас Козлишин, волонтер, фотограф Віталіна Подтьолок, голова конфесій Краматорська, пастор Володимир Зубенко.

Почесними гостями були: командир батальйону “друг Іван” та його побратими, а також родичі загиблих краматорчан Дмитра Афанасьєва та Андрія Сірченка, які захищали наші кордони в складі добровольчого батальйону.

Цей зворушливий захід нікого не оставив байдужим і пройшов із сльозами на очах присутніх, серед яких були не тільки дорослі, а що найважливіше – учні шкіл №№ 15 і 8.

Цьому сприяли також і патріотичні пісні майстерно виконані нашим талановитим земляком-автором та виконавцем Олегом Сокольваком.

За заявками пройшли екскурсії по виставці для учнів 6,7,9 класів ЗОШ № 24 та 7,9 класів ЗОШ № 25, які провела директор Музею Н.Є.Волошина.

12 жовтня відбулося етнографічне театралізоване свято «Козацька слава» для учнів ЗОШ № 12.

В ході заходу діти дізналися не тільки про історію виникнення свята Покрови і традиціях запорізького козацтва, а також, чому саме цей образ був головною святинею для козаків.

Кожна розповідь наукових співробітників ілюструвалась яскравою театралізованою сценкою, головними учасниками яких були учні 5-Б класу.

Школярі з великим інтересом спостерігали за розвитком подій на святі, і головне, ніхто з них не залишився байдужим.

Також, 13 жовтня, для учнів-початківців ЗОШ № 15  та школярів ЗОШ №5 були проведені театралізовані заходи “Козацькі забави” з іграми та розвагами, в ході яких перевірялися спритність, розум та сила маленьких козачат.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s