6 вересня-День визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників

Музей історії міста провів з 5 по 12 вересня Тиждень Пам’яті, присвячений 73-ій річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Розпочався він екскурсією до пам’ятних місць Краматорська, пов’язаних з окупаційним періодом та визволенням міста від гітлерівців , яку для учнів ЗОШ № 9 провела науковий співробітник Ольга Пальона 5 вересня.

6 вересня в Музеї пройшло святкове засідання клубу “Ветеран”. Зібрався в музеї, з поважних причин, невеликий актив клубу.  Ветерани, а це в основному, діти війни, згадували своє тяжке дитинство, співали популярні пісні воєнних років разом з солістами МПК “Будівельник” Людмилою Юрченко та Віктором Фільченко у супроводі баяніста Віктора Назарова.

Протягом Тижня  в Музеї проходили Уроки Пам’яті з елементами театралізації, які провела директор Музею Н.Є.Волошина, наукові співробітники Мар’яна Демченко та Ірина Бублій. Документальні кадри фільму “Битва за нашу Україну” кіностудії ім.О.Довженка, фотографії з німецьких та радянських архівів про злодійства нацистів в період окупації міста, зворушливі рядки листів з фронту Івана Пономарьова, пісні воєнних років та спогади Л.О.Шило, яка 13-річною дівчинкою залишилась в окупованому Краматорську, створили неповторну атмосферу тих років і сприяли розумінню тих подій.

Такі Уроки Пам’яті були проведені для учнів 7-х – 9-х класів КУГ, 5-х класів ЗОШ № 12, 5-х,7-х класів інтернату № 10 та студентів Краматорського технологічного технікуму.

А ось деякі відгуки учнів та студентів КТТ:

“Дякуємо за таку роботу! Ми дізналися багато нового. Завдяки Вам можливе наше майбутнє. До нових зустрічей!”  9-Б  КУГ.

“Живая атмосфера, прекрасные рассказы. И чувства передались, было ощущение, будто ты пережил все эти дни и все эмоции тех  людей”. КТТ, 35-я гр.

“Очень понравилось, потому, что узнали много нового про времена войны в нашем городе. Пробрало до души, Спасибо!” КТТ 66-я гр.

Такі відгуки надихають наукових співробітників музею на нові досягнення та підвищують міру відповідальності за справу, якій вони служать.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s