Музей історії міста провів з 5 по 12 вересня Тиждень Пам’яті, присвячений 73-ій річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників.
Розпочався він екскурсією до пам’ятних місць Краматорська, пов’язаних з окупаційним періодом та визволенням міста від гітлерівців , яку для учнів ЗОШ № 9 провела науковий співробітник Ольга Пальона 5 вересня.
6 вересня в Музеї пройшло святкове засідання клубу “Ветеран”. Зібрався в музеї, з поважних причин, невеликий актив клубу. Ветерани, а це в основному, діти війни, згадували своє тяжке дитинство, співали популярні пісні воєнних років разом з солістами МПК “Будівельник” Людмилою Юрченко та Віктором Фільченко у супроводі баяніста Віктора Назарова.
Протягом Тижня в Музеї проходили Уроки Пам’яті з елементами театралізації, які провела директор Музею Н.Є.Волошина, наукові співробітники Мар’яна Демченко та Ірина Бублій. Документальні кадри фільму “Битва за нашу Україну” кіностудії ім.О.Довженка, фотографії з німецьких та радянських архівів про злодійства нацистів в період окупації міста, зворушливі рядки листів з фронту Івана Пономарьова, пісні воєнних років та спогади Л.О.Шило, яка 13-річною дівчинкою залишилась в окупованому Краматорську, створили неповторну атмосферу тих років і сприяли розумінню тих подій.
Такі Уроки Пам’яті були проведені для учнів 7-х – 9-х класів КУГ, 5-х класів ЗОШ № 12, 5-х,7-х класів інтернату № 10 та студентів Краматорського технологічного технікуму.
А ось деякі відгуки учнів та студентів КТТ:
“Дякуємо за таку роботу! Ми дізналися багато нового. Завдяки Вам можливе наше майбутнє. До нових зустрічей!” 9-Б КУГ.
“Живая атмосфера, прекрасные рассказы. И чувства передались, было ощущение, будто ты пережил все эти дни и все эмоции тех людей”. КТТ, 35-я гр.
“Очень понравилось, потому, что узнали много нового про времена войны в нашем городе. Пробрало до души, Спасибо!” КТТ 66-я гр.
Такі відгуки надихають наукових співробітників музею на нові досягнення та підвищують міру відповідальності за справу, якій вони служать.