Відкриття виставки«Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. – початок ХХ ст.”

В середу, 1 червня, о 15 годині в Музеї історії міста Краматорська відбулося урочисте відкриття виставки “Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. – початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія» у рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України».

Зустріч була розпочата виступом директора музею історії міста  Наталії Волошиної, яка привітала всіх присутніх та подякувала за цікавий матеріал унікальної історичної виставки.

З вітальним словом з нагоди відкриття виставки  до всіх присутніх звернулись:  почесний гість нашого міста –  Жан Де Ланнуа, заступник посла Королівства Бельгія в Україні, Дмитро Піркл – дніпропетровський меценат, фундатор виставки, , який протягом 2011-2015 років купував історичні документи в Європі.  Леонід Марущак – куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру.

Основою для виставки стала колекція  Дмитра Піркла. Зібрані матеріали передали Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького, де вони були вивчені та проаналізовані, а потім сформовані в експозицію. На виставці представлено майже 250 історичних документів та світлин тих часів, які яскраво і детально відтворюють  важливий період в історії розвитку регіону, який відбувався завдяки залученню капіталу підприємців із Англії, Франції, Німеччини, Швейцарії та досвіду іноземних інженерів. Особливо значним був вплив бельгійського підприємницького капіталу, через що Придніпровсько-Донецький регіон називали «Українською Бельгією».

Гостей міста привітали заступник голови облдержадміністрації

Стокоз І.С. та заступник мера міста Ніконенко С.Є., які підкреслили значимость виставки для нашого регіону.

На відкритті виставки були присутні викладачі історії шкіл, краєзнавці-дослідники, громадські діячі міста, представники культури та ЗМІ.

Приємним сюрпризом для всіх присутніх було музичне привітання народного театру пісні “Краматорські дівчата та хлопці”.

По завершенні цього важливого заходу, куратор виставки Леонід Марущак провів змістовну екскурсію та відповів на численні питання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s