Веселощі на Масляну

Співробітники музею історії міста протягом тижня в дитячих закладах міста провели етнографічні театралізовані свята, присвячені Масляній і масляничним розвагам.

Уже перші акорди веселої музики створювали гарний настрій і закликали дітей в завзятий танок.

За старих часів головними персонажами Масляної були скоморохи, які веселили і розважали народ. Тому не обійшлося без них в дитячій Масниці. В ці образи вміло перевтілилися  старший науковий співробітник Яна Соколова та науковий співробітник Марія Демченко. Своїм веселим діалогом вони налаштували усіх присутніх на «масляний лад».

Сюрпризом для дітвори стала поява головного персонажа свята – «Масляної» (науковий співробітник Ірина Бублій). Вона познайомила дітей з традиціями кожного дня цього, одного з найулюбленіших, народних свят.

Свято Масляної в ЗОШ № 25 мав свої особливості.

Для участі в шкільній театралізованій Масниці були обрані кращі актори – учні 7 класів. Хлопці та дівчата відповідально підійшли до своїх ролей і вдало передали характери персонажів Зими, Весни, Масляної, веселих скоморохів. А наукові співробітники залучали до дійства свята присутніх глядачів – учнів 4-х та 6-го класів.

Разом з персонажами школярі брали участь в іграх, хороводах, закликаючи весну і пробуджуючи Матінку Землю від зимового сну.

На завершення свята діти ласували млинцями. А потім, з давньої слов’янської традиції було спалено солом’яне опудало Масляної, як символ минулої зими.

Святковий тиждень пройшов радісно: і учасники, і глядачі залишилися задоволені!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s