Сорочка-вишиванка в музеї

На честь Міжнародного дня музеїв і Дня української вишиванки в музеї історії міста відбулося відкриття виставки “Сорочка-вишиванка” з фондових колекцій.

Відвідувачам музею вперше представлені ці, справді унікальні творіння рук людських якими є вишиванки.

На відкритті виставки директор музею Наталія Волошина познайомила присутніх з історією появи свят, яким ця виставка присвячена і розповіла про формування музейної колекції вишиванок. Науковий співробітник Ольга Пальона провела екскурс в історію сорочки-вишиванки, підкресливши її оберігове і сакральне значення. А наукові співробітники Ірина Бублій, Мар’яна Демченко і її доньки Аліна і Катерина, а також племінниця Софія в театралізованій формі познайомили гостей, а це були студенти Краматорського технологічного технікуму, з роллю сорочки-вишиванки в долі жінки.

З вітальним словом на відкритті виставки звернулася начальник відділу культури і туризму Ольга Барвінок, яка зазначила унікальність виставки та привітала співробітників музею з їх професійним святом.

Почесними гостями на відкритті виставки були активісти клубу любителів народної вишивки “Чарівниця” Галина Орищенко і Лариса Трофімова, яких тепло вітала директор музею Наталія Волошина.

Створений напередодні Міжнародного дня музеїв, клуб відзначив в ці дні

13-у річницю з дня заснування.

Прийшла привітати співробітників музею також голова міської громадської ради, Со-президент жіночого клубу “Пані” Світлана Чепелєва.

Приємним сюрпризом для всіх стало дефіле студентів І курсу груп спеціальностей дизайн, моделювання та конструювання промислових виробів КТТ. Вони продемонстрували можливості використання національного колориту і елементів символіки в сучасному молодіжному одязі.

Дійсно вийшло справжнє музейне свято, яке залишило приємні враження у гостей музею.