До 90-річчя з дня народження Леоніда Бикова

12 грудня,  в день 90-річчя від Дня народження нашого знаменитого земляка, популярного актора, талановитого режисера Леоніда Федоровича Бикова, в Музеї історії міста відбулося відкриття унікальної фотодокументальної виставки особистого архіву сім”ї Бикових “Якого любили всі…”,  що проходило у вигляді Зустрічі Пам’яті  для  учнів Краматорської української гімназії.

Директор Музею – Наталія Волошина – разом з гостями зустрічі перегорнула сторінки життя і творчості Актора, Режисера і Людини. Деякі невідомі сторінки життя Леоніда Бикова були озвучені вперше.

Унікальні матеріали виставки, кадри з кінофільмів, в яких знімався Леонід Биков, були чудовою ілюстрацією для розуміння особистості нашого талановитого земляка. Особливу атмосферу створював запалений канделябр.

Створити більш повний образ Маестро на зустрічі допомогла Любов Олексіївна Шило, яка вчилася в Краматорському маштехнікуме в один час з Леонідом Биковим.

Маючи величезну популярність, талановитий актор і режисер мав почесні звання: Заслужений артист УРСР. Заслужений артист РРФСР, народний артист УРСР, Лауреат державної премії ім.Т.Г.Шевченка, нагороджений орденами «Знак Пошани» і «Жовтневої Революції», срібною медаллю ім. Олександра Довженка, був зразком найвищих моральних якостей, яких він дотримувався все життя.

Проживши трохи більше 50 років, наш земляк залишив яскравий слід на землі, світлу, добру пам’ять і любов мільйонів.

На згадку про Леоніда Федоровича на зустрічі прозвучала його улюблена українська пісня «Ніч яка місячна» у виконанні Віктор Фільченко під акомпанемент Віктора Назарова, а знамениту «Смуглянку» дружно заспівали всі присутні.

Ексклюзивний подарунок для нашого музею передала в.о. директора донецького обласного краєзнавчого музею Катерина Філонова – портрет Л.Ф.Бикова,  вишитий хрестиком Ганною Герасименко з Торецька.