До 29-ої річниці виводу військ із Афганістану

1 лютого в Музеї історії міста відкрилась традиційна виставка Пам’яті “Опалені Афганістаном”, на честь 29-ої річниці виведення військ із Афганістану.

Безліч документів, фотографій, листів та  особистих речей воїнів-афганців, які можна побачити в музеї, допомагають відтворити атмосферу і політичну обстановку в СРСР того часу.

На відкритті виставки були присутні учні Краматорського центру професійно-технічної освіти (ПТУ № 47) і ветерани Афганської війни.

Директор музею Н.Є.Волошина розповіла про причини введення радянських військ на територію ДРА, про виконання інтернаціонального обов’язку краматорськими хлопцями, їх мужність і гідність, які заслуговують на глибоку повагу.

Голова Донецької обласної громадської організації ветеранів повітрянодесантних військ “Союз десантників” підполковник запасу Власенко Сергій Андрійович привітав всіх присутніх в залі. Він тепло подякував хлопців-афганців і співробітників музею за збереження пам’яті і роботу з патріотичного виховання молоді міста.

Виступ доповнили спогади безпосередніх учасників тих подій: Олександра Мілентеє

ва, Сергія Комарницького, Віктора Калініна та інших. «Афганістан забути неможливо. Можна про нього не говорити, але пам’ятати будеш завжди », – відзначили учасники війни та побажали всім тільки мирного неба над головою.

Зі словами глибокої вдячності звернулась до ветеранів в.о. директора училища Д.С.Медянська, а студенти урочисто вручили квіти.

Відеокадри, Реквієм Пам’яті, Хвилина мовчання і 16 запалених свічок в пам’ять про загиблих і померлих від ран краматорських хлопців нікого з присутніх не залишили байдужими.