До Дня Соборності України

Свято єднання – День Соборності України, в Музеї відзначили відкриттям особливої виставки двох надзвичайних рушників.

Нова виставка сумісний проект Музею історії міста та Слов’янського краєзнавчого музею, який тимчасово надав для експонування унікальний рушник, загальна довжина якого – 74, 29 метрів, але особливим рушник робить не його розмір, а історія його створення, яка розпочалась ще у 2010 році. Саме тоді, у мешканки Слов’янська, Світлани Кучеренко, виникла ідея довгострокового проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом». Метою проекту було – засвідчити єдність українського народом, а символом обрано вишитий рушник.

Так з’явилась «Рушникова доріжка єднання». У рамках цього проекту майстрині з різних регіонів держави вишивали рушники, які потім зшивалися в єдину рушникову доріжку.

Ще одним символом акції став список з Святогірської ікони Божої Матері, тож не дивно, що перший рушник, для «Рушникової Доріжки єднання» вишили саме монахи Святогірської Свято-Успенської лаври.

Підчас довготривалої подорожі, яка тривала майже рік, до Святогірського рушника додали ще 35 різноманітних, яскравих рушників, з усіх куточків України.

По закінченню рушник і матеріали щодо проведення проекту були передані на постійне зберігання до Слов’янського краєзнавчого музею. А з 22 січня його можна побачити і у Музеї історії міста.

Так склалося, що у великій «Рушниковій доріжці», нема рушника від Краматорська, але найвідоміший рушник нашого міста, можна побачити на новій виставці.

Навпроти «Рушникової доріжки єднання», експонується рушник-оберіг Краматорська, що увійшов до Книги рекордів України, як найширший рушник.

Презентацію яскравої виставки відкрила і провела – директор Музею історії міста, Заслужений працівник культури України – Н. Є. Волошина. Вона розповіла присутнім, серед яких були студенти Технологічного технікуму, про витоки свята Дня Соборності України.

З цікавими фактами про майстринь, чиїми руками була виготовлена «Рушникова доріжка єднання» гостей познайомила старший науковий співробітник музею Ольга Пальона.

Святкову атмосферу заходу надали чудові пісні у виконанні ансамблю пісні «Мелодія» (ПК ім. Л. Ф. Бикова).