До Дня вишиванки

 

18 травня, з нагоди Дня вишиванки наукові співробітники музею історії міста провели в Залі етнографії, який знаходиться в будівлі ДХШ (вул..Марата,15) театралізоване “Свято сорочки”. Гостями заходу були студенти Краматорського коледжу Дон НУЕТ факультету “Товарознавство та комерційна діяльність”.

Старший науковий співробітник музею Ольга Пальона  провела екскурс в історію сорочки-вишиванки, яка супроводжувала українців усе життя. До неї було особливе ставлення, бо її сприймали як друге тіло, яке мало велику оберегову роль.

Студенти-першокурсники Решетова Анна, Кулинич Анастасія, Пронченко Антон і Хомук Олена  були не тільки глядачами, але й стали учасниками цього цікавого дійства. Вони, подолавши хвилювання, разом з науковими співробітниками Іриною Бублій і Мар’яною Демченко яскраво і емоційно зуміли передати характери своїх персонажів.

Музей історії міста часто використовує в своїй роботі інтерактивні методи, коли до участі в заходах прилучаються студенти та школярі. Це викликає у них зацікавленість у вивченні  наших історичних та духовних джерел.

“Свято Сорочки” пройшло на високому рівні. Цьому сприяли і чудовий зал, і старовинні обрядові пісні у виконанні наукових співробітників музею.