День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

15 грудня Музей історії міста з нагоди Дня вшанування ліквідаторів провів Зустрічі для учнів 5-х класів  ЗОШ № 24 та 5,6 та 8-го класів ЗОШ № 25.

Науковий співробітник музею Ірина Бублій нагадала учням, що це свято було засновано Указом Президента України від 10 листопада 2006 року і щорічно відзначається 14 грудня. Саме в цей день в далекому 1986 році було завершено спорудження саркофагу над 4-им енергоблоком Чорнобильської АЕС, де 26 квітня сталася техногенна катастрофа світового масштабу. 206 днів і ночей в неймовірно складних умовах, воістину героїчною працею ліквідаторів створювався об’єкт «Укриття».

Вона розповіла про трудовий і моральний подвиг краматорчан, представників найрізноманітніших професій, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Також ішла мова про  конфаймент – новий саркофаг, основна функція якого полягає в обмеженні поширення радіоактивних речовин, що розташовані в об’єкті “Укриття”.

Почесними гостями зустрічі були активісти Краматорської міської громадської організації “Товариство соціального захисту” Пам’ять Чорнобиля” Галина Яківна Нагорна та Генадій Віталійович Портний. Вони поділилися своїми спогадами про роботу, яку їм доводилося виконувати на своїх ділянках, відповіли на численні питання школярів.

Яскравим доповненням до розповідей були документальні фото та відеоматеріали.