Відкриття виставки “У світі самоцвітів”

В Музеї історії міста 13 травня відбулося урочисте відкриття персональної виставки Оксани Симоненко “У світі самоцвітів”, де представлено 47 унікальних авторських вишитих картин напівдорогоцінним камінням і 4 дизайнерські сумочки.

Це третя її виставка в музеї і в нашому місті. Перші дві були у 2004 та 2007 роках, а ця – приурочена до Міжнародного  дня музеїв.

Відкриття виставки провела директор музею Н.Є.Волошина, яка познайомила присутніх, а це були студенти Краматорського технологічного технікуму та рукодільниці клубів “Чарівниця” та “Натхнення”, зі сторінками біографії Оксани та її творчістю.

Старший науковий співробітник Ольга Пальона зробила екскурс в історію вишивки золотими та срібними нитками і оздобленням тканин дорогоцінним камінням.

Оксана Симоненко – це гордість нашого міста, хоча зараз мешкає в Харкові. Вона народилася в Краматорську, навчалася в школах №№ 4 і 8. Тут пройшли її дитинство, юність та була привита любов до історії, з якою вона і зв’язала свою професію. Оксана – одна з найкращих викладачів історії Харкова, неодноразовий переможець конкурсу “Учитель року”, автор підручників з історії.

В Україні вишивкою дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням ніхто не займається, бо це дуже складно. Оксана розробила свою технологію цієї вишивки і є автором понад 200 унікальних робіт.

Кожну з представлених на цій виставці картин можна довго роздивлятися, бо вони гармонійні, виконані з великою майстерністю, а каміння, використане в них, має особливу енергетику і магію.

Гості музею мали змогу поспілкуватися з нашою талановитою землячкою і отримати відповіді на свої запитання.

Святковий настрій в цей день усім подарувала солістка народного театру пісні “Краматорські дівчата та хлопці” Людмила Мішура, яка чудово виконала ряд сучасних українських пісень.

Зі словами великої подяки за одержані позитивні емоції покидали музей відвідувачі.